szkola_pomysk@wp.pl

XXII Dzień Papieski w szkole

17 paź, 2022
Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim

Veritatis splendor („Blask prawdy”) – to dziesiąta encyklika św. papieża Jana Pawła II o niektórych podstawowych problemach nauczania moralnego Kościoła, ogłoszona 6.08.1993 r.

Uczniowie naszej szkoły będa mieli okazję poznać bliżej nauczanie naszego Patrona, oglądając montaż słowno-muzyczny, w wykonaniu ich kolegów ze szkoły.

W tym dniu będziemy kwestować na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny.

Zebrane środki zostaną przekazane na stypendia dla uzdolnionej, ale ubogiej młodzieży.

Olimpiada PrzedszkolakówPoprzedni
Blask Prawdy - przedstawienie w Byt...Następny