Nasza szkoła wspiera akcję organizowaną przez Stowarzyszenie Strefa Kota w Bytowie, która potrwa od 20 listopada do 6 grudnia 2024 r. Dotychczas do akcji włączali się niemal wszyscy uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.
Szkoła Podstawowa w Silnie serdecznie zaprasza uczniów klas IV–VIII do udziału w XVIII Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Plastycznym.
Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania odbył się w Szkole Podstawowej w Gostkowie 19 listopada 2024 r. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły z klasy trzeciej: Marcelina Łoń i Arkadiusz Szkoła.
Uczniowie klas V, VII i VIII, w minioną sobotę 16 listopada 2024 r., uczestniczyli w fascynującej wycieczce „Śladami bursztynu”, zgodnej z programem nauczania języka kaszubskiego. Celem wyprawy były miasta Słupsk i Ustka, gdzie uczniowie mieli możliwość uzyskać informacje o jednym z najcenniejszych skarbów Pomorza – bursztynie.
Ślubowanie klasy pierwszej to uroczystość, w której uczniowie rozpoczynający naukę w szkole podstawowej oficjalnie zostają przyjęci do społeczności szkolnej. Taka uroczystość odbyła się w naszej szkole 15 listopada 2024 r.
Poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystej Mszy świętej, która została odprawiona w kościele pw. św. Filipa Neri w Bytowie 11 listopada 2024 r. Msza została odprawiona w intencji naszej Ojczyzny z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w XIV Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, który odbędzie się w naszej szkole już 15 listopada 2024 r.
W piątek, 8 listopada 2024 r., w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas 5a i 5b przygotowali program artystyczny, który przybliżył ważne wydarzenia z historii Polski. To była żywa lekcja patriotyzmu.
5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney'a. Jest to wyjątkowe święto, które przeniosło uczniów i nauczycieli, w magiczny świat bohaterów z bajek i baśni.
W poniedziałek, 4 listopada 2024 r., z okazji uroczystości Wszystkich Świętych, w naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy Bal Wszystkich Świętych. To radosne wydarzenie miało na celu przypomnienie, każdy z nas – czy to duży, czy to mały, czy gruby, czy chudy – może podążać do świętości!
Z okazji Dnia Kundelka, w piątek 25 października 2024 r., Samorząd Uczniowski wraz z Kołem Wolontariatu zorganizował w naszej szkole zbiórkę na rzecz Fundacji Nasze Zwierzaki w Przyborzycach.
W ramach lekcji języka kaszubskiego, w sobotę 26 października 2024 r., uczniowie klas I-III pojechali na wycieczkę do Słupska i Ustki. Swoją przygodę rozpoczęli od projekcji filmu „Dziki robot” w Multikinie. Po seansie udali się na posiłek.
22 października 2024 r. oficjalnie zainaugurowano szóstą edycję programu edukacyjnego Wód Polskich „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”. W trakcie transmisji online z Centrum Kultury w Sztumie wszystkich uczestników powitała p. Ewa Wiśniewska, koordynatorka programu z RZGW w Gdańsku.
Na zajęciach rozwijających „Zakochaj się w przyrodzie” uczniowie klasy 4 mieli możliwość zgłębiania tajników natury, ucząc się rozpoznawać liście drzew. By lepiej zapamiętać kształt i nazwę liści, dzieci tworzyły fantazyjne stwory, jednocześnie nadając im wymyślone nazwy.
Po raz kolejny na zajęciach religii w przedszkolu pojawiła się katecheza na dywanie. Dzieci uwielbiają tę formę zajęć. Na zajęciach dzieci poznawały biblijną historię o stworzeniu, o pojawieniu się świata i człowieka.
Komunikat dotyczy uczniów, którzy otrzymali sprzęt komputerowy w ramach programu PPGR.
Dziś w naszej szkole odbył się apel z okazji 46. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, upamiętniający jedno z najważniejszych wydarzeń w historii współczesnego Kościoła katolickiego oraz Polski.
Uczniowie z klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do Costerina Park w Kościerzynie. Jest to miejsce, pełne zieleni i możliwości do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Poza nauką było mnóstwo śmiechu i zabawy.
Z okazji Światowego Dnia Rzek w naszej szkole w ramach programu Aktywni Błękitni odbył się quiz o rzekach. Wzięli w nim udział uczniowie klasy IV oraz Va.
W niedzielę, 13 października 2024 roku, sztandar naszej szkoły oraz nauczyciele i uczniowie wraz z rodzinami uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej z okazji Dnia Edukacji Narodowej i XXIV Dnia Papieskiego pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Było to wyjątkowe spotkanie, upamiętniające życie i nauczanie patrona szkoły.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w piątek, 11 października 2024 r., w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Czwartoklasiści dali przepiękny występ.
Rozpoczynamy kolejną edycję programu Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie. Zrealizowaliśmy już dwa zadania wynikające z harmonogramu prac na bieżący rok szkolny. Uczestniczyliśmy w akcji – Sprzątanie Świata oraz lekcjach na temat powodzi.
3 października 2024 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2024/2025. Wybory były poprzedzone intensywną kampanią, w ramach której kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, prezentując swoje pomysły i propozycje działań.
Wraz z rozpoczęciem października na zajęciach religii przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 zostali wprowadzeni w temat modlitwy różańcowej oraz zachęceni do uhonorowania Maryi, poprzez taniec z flagami.
Uczniowie klasy 5a zamienili się w prawdziwych biologów! Na lekcji przygotowywali własne preparaty mikroskopowe, wykorzystując różne rośliny, takie jak banan, ziemniak, pomidory oraz cebula.
Podczas ostatnich zajęć na kółku przyrodniczym uczniowie klasy 4 zamienili się w poszukiwaczy skarbów przyrody. Sprzyjająca piękna pogoda zachęcała do wyjścia do lasu i do zbierania wyjątkowych okazów.
Uczniowie z klasy czwartej doskonale opanowali kierunki geograficzne. Sprawnie posługują się kompasem, a umiejętności te zdobywali podczas praktycznych zajęć terenowych. Pogoda również im dopisywała, ale humory również.
Jak wyizolować DNA z banana? Uczniowie klasy ósmej to wiedzą. Zagłębiając się w genetykę na zajęciach biologii, wyizolowali DNA z banana.
Nasze przedszkolaki postanowiły wykorzystać dary Pani Jesieni i stworzyć jesienną ścieżkę sensoryczną, utworzoną z liści, igieł sosny, kasztanów, żołędzi i szyszek. Chodzenie po niej nie było łatwe.
We wrześniu w naszym przedszkolu rozpoczął się cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci zapoznawały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego.
Powszechny program szczepień przeciw HPV realizuje założenia i cele Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030. Uzupełnia bezpłatny program szczepień ochronnych dla dzieci i młodzieży o szczepienie, które chroni przed chorobami wywołanymi przez HPV.
W związku z powodzią, która dotknęła południe kraju, Gmina Bytów organizuje zbiórkę niezbędnych rzeczy dla osób i rodzin poszkodowanych. Gorąco zachęcamy całą społeczność szkolną, mieszkańców naszej miejscowości oraz miejscowości sąsiednich do wzięcia udziału w tej akcji.
Wystawa interaktywna w Domu Mikołaja Kopernika, w oddziale Muzeum Okręgowego w Toruniu, bardzo zaciekawiła uczniów naszej szkoły, którzy 13-14 września 2024 r. pojechali na wycieczkę edukacyjną do Torunia.
Wakacje dobiegły końca. Z nadzieją, że wszyscy wykorzystali ten czas na wypoczynek, serdecznie zapraszamy w poniedziałek, 2 września 2024 r., na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
Od 1 września 2024 r. dzieci i młodzież z Ukrainy zostaną objęci obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki, powiązanym z pobieraniem świadczenia wychowawczego (tzw. 800+).
Zgodnie z Ustawą z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2023 r., poz. 1606) w każdym podmiocie pracującym z dziećmi od 15 lutego 2024 r. powinny zostać wdrożone standardy ochrony małoletnich (dalej zwane także: standardami ochrony dzieci).
Zapraszamy do zapoznania się z terminarzem zakończenia roku szkolnego 2023/2024.
W dniach 10 – 13 czerwca 2024 r. uczniowie klasy piątej wraz z wychowawcą p. Izabellą Kleinszmidt i głównym organizatorem p. Teresą Karcz wzięli udział w wycieczce do Warszawy i Torunia. Uczniowie odwiedzili i zobaczyli mnóstwo obiektów, które powinien zobaczyć każdy Polak.
Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami 6 czerwca 2024 r. wzięli udział w diecezjalnych obchodach związanych z 25. rocznicą wizyty św. Jana Pawła II w Pelplinie. Na uroczystość zaproszone zostały szkoły noszące imię św. Jana Pawła II oraz przedstawiciele parafii i samorządów diecezji pelplińskiej.
6 czerwca 2024 r. przypada 25 rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Pelplinie. Z tej okazji Wydział Duszpasterski wraz z Wydziałem Katechetycznym ogłosili konkurs wiedzy i konkurs plastyczny o Ojcu Świętym, do których przystąpiła nasza szkoła.
18 maja, w dniu urodzin Karola Wojtyły, w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny. To wyjątkowy dzień zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Był okazją, by spędzić czas tylko ze sobą, bez pośpiechu i zmartwień.
Po raz kolejny uczniowie klas V, VI oraz VII, uczący się języka kaszubskiego, wybrali się na wycieczkę edukacyjną. Tym razem udali się do Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach i przy okazji do Multikina w Słupsku.
W powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w środę 24 kwietnia 2024 r. w naszej szkole, uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z powiatu bytowskiego, którzy wygrali na etapie gminnym.
Nasi uczniowie, biorący udział w XXX Przeglądzie Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży, okazali się najlepsi w kategorii tradycyjna zabawka oraz drewno grawerowane. Konkurs został rozstrzygnięty 23 kwietnia 2024 r.
Po raz kolejny uczniowie klas I – IV, uczący się języka kaszubskiego, wzięli udział w wycieczce. Tym razem pojechali do Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach i do Multikina w Słupsku.
Drużyny reprezentujące wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Bytów wzięły udział w Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w naszej szkole 19 kwietnia 2024 r. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał p. Andrzej Marmołowski, dyrektor szkoły.
W zakładce rekrutacja pojawiły się wśród dokumentów nowe pliki – powiedzenie woli przyjęcia dziecka na rok szkolny 2024/2025 do klasy I lub do oddziału przedszkolnego.
Do gminnego etapu konkursu wiedzy o zamkach gotyckich, należących do Stowarzyszenia gmin „Polskie zamki gotyckie”, który odbył się 10 kwietnia 2024 r. w Bibliotece Miejskiej w Bytowie, przystąpiło 12 uczniów ze szkół podstawowych gminy Bytów: nr 5 w Bytowie, w Gostkowie oraz w Pomysku Wielkim.
Wchodząc do szkoły w poniedziałkowy ranek 8 kwietnia 2024 r. i rozglądając się dookoła, widać było dominujący kolor ubrań - pomarańczowy. Wszystko za sprawą Dnia Marchewki – Carrot Day. Było wesoło i kolorowo.
W zeszły piątek, 5 kwietnia 2024 r., Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole „Dzień Bez Plecaka”.
Patron naszej szkoły, św. Jan Paweł II, w dniu kanonizacji s. Faustyny Kowalskiej 30 kwietnia 2000 r. ustanowił dla całego Kościoła Święto Miłosierdzia Bożego, nazywane również Niedzielą Miłosierdzia. Przypada ono zawsze w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, w tym roku 7 kwietnia 2024 r.
Pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z Bytowa, 27 marca 2024 r. spotkali się z uczniami klas czwartych. Przeprowadzili z nimi pogadankę na temat bezpieczeństwa dzieci podczas prac w gospodarstwie rolnym.
Kilkunastu śmiałków z klas V-VII zdecydowało się 22 marca 2024 r. wyruszyć na Terenową Drogę Krzyżową z Pomyska Wielkiego do Bytowa. Niektórzy z nich poszli już drugi raz. Trzeci raz wędrowała pomysłodawczyni p. Małgorzata Nowak wraz mężem oraz absolwenci naszej szkoły Michał i Oliwia.
Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją, rodzinnym ciepłem i życzliwością.
Uczennice z kl. VII wraz z p. Anią odwiedziły Karolinkę Orlikowską, dla której podczas obchodów Dnia Świętego Patryka zorganizowano kiermasz zielonych smakołyków. Wizyta uczennic była dla Karolinki ogromną niespodzianką.
W sobotę, 23 marca 2024 r., nasz zespół kaszubski Sekretë reprezentował szkołę w XXX Powiatowym Przeglądzie Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży w kategorii zespoły taneczno-wokalne.
Uczniowie klas I-VII na lekcjach języka kaszubskiego przygotowali prace na XXX Powiatowy Przegląd Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży.
W tym roku Dzień Wody obchodzony był pod hasłem „Woda dla pokoju”, ponieważ dostęp do niej nie jest równomiernie rozłożony na świecie, a to z kolei prowadzi do konfliktów i napięć.
W pierwszy dzień wiosny, uczniowie klas 1-3, z okrzykami „Marzanno, Marzanno, ty Zimowa Panno, zaraz Cię spalimy, zimę wypędzimy” przy dźwiękach instrumentów muzycznych i piosenkach żegnali Panią Zimę i witali Panią Wiosnę.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki