14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej – wyjątkowe święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie klas VI a i VI b w zabawny sposób przedstawili scenki z życia szkolnego. Z humorem i dystansem zaprezentowali lekcje matematyki i języka angielskiego, pokazując codzienność szkolnych zmagań zarówno uczniów, jak i nauczycieli.
Po części artystycznej pan dyrektor Andrzej Marmołowski wręczył Nagrody Dyrektora nauczycielkom: p. Anicie Wica, p. Małgorzacie Prądzyńskiej, p. Renacie Labuda, p. Annie Nowickiej oraz p. Małgorzacie Nowak – gratulując im zaangażowania, kreatywności i oddania w pracy z uczniami.
Miłym akcentem uroczystości było również wspomnienie o wyróżnieniu przyznanym przez Burmistrza Bytowa – p. Izabella Kleinszmidt odebrała w tym dniu Nagrodę Burmistrza, za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.
Uroczystość przebiegła w ciepłej, radosnej atmosferze, pełnej wdzięczności i życzliwości. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego pięknego święta, a uczniom za płynące z serca życzenia.

Wraz z rozpoczęciem października na zajęciach religii przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 zostali wprowadzeni w temat modlitwy różańcowej oraz zachęceni do uhonorowania Maryi, poprzez taniec z flagami.

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły 4 stycznia 2023 r. w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium „Orbitek”. Dzięki pokazom, dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak wygląda Układ Słoneczny.

Troje uczniów z klasy VIII b pomyślnie przeszło przez kolejny, rejonowy etap Konkursu Biblijnego „Pierwsi królowie Izraela”, dostając się tym samym do finału.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki