Uczniowie klasy pierwszej poznali nową literkę j – jak jajko. Ta wyjątkowa lekcja była doskonałą okazją, by połączyć naukę z zabawą i kulinarną przygodą.
Zainspirowani książką Marii Terlikowskiej „Kuchnia pełna cudów”, uczniowie przygotowali smakowite potrawy: regaty na liściach sałaty, muchomora z jajka i pomidora oraz jajeczne myszki.
Podczas zajęć dzieci zastanawiały się nad odwiecznym pytaniem: co było pierwsze – jajko czy kura? Poznały budowę jaja kurzego, porównywały różne gatunki ptaków i odkrywały ich charakterystyczne cechy.
Zwieńczeniem lekcji była oczywiście degustacja przygotowanych potraw – jajecznych pyszności, które smakowały wszystkim znakomicie!

27 listopada 2024 r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Przy dźwiękach ulubionych hitów, uczniowie bawili się na parkiecie. Również miło spędzili czas w gronie rówieśników, biorąc udział w zabawach andrzejkowych.

Po raz kolejny uczniowie klas I – IV, uczący się języka kaszubskiego, wzięli udział w wycieczce. Tym razem pojechali do Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach i do Multikina w Słupsku.

Mimo niesprzyjającej pogody przedszkolaki z grupy zerowej przy wsparciu Dominiki z grupy maluszków wystąpiły na scenie przy kościele pw. św. Filipa Neri w Bytowie, w ramach dorocznego festynu Filipiada.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki