szkola_pomysk@wp.pl

Do góry nogami, czyli wizyta w Szymbarku

3 października 2023
Do góry nogami, czyli wizyta w Szymbarku

Uczniowie klas I-III, którzy uczą się języka kaszubskiego 30 września 2023 r. wybrali się na wycieczkę do Szymbarku. Ich przygoda rozpoczęła się od zwiedzania Domu Sybiraka. Zobaczyli najdłuższą deskę świata, przy której wspólnie z przewodnikiem zaśpiewali „Kaszubskie nuty”, a następnie udali się do pomieszczenia, gdzie znajduje się największy koncertujący fortepian świata.

Duże wrażenie na uczniach zrobił „Dom do góry nogami”, a dla niektórych dzieci zwiedzanie go było sporym wyzwaniem. Atrakcją był też „Kaszubski Świat Bajek”.

Później był czas na „małe co nieco”, czyli pieczenie kiełbasek. Po posiłku wszyscy udali się na najwyższy szczyt w Szymbarku, czyli Wieżycę, wznoszącą się na wysokość 328 metrów nad poziomem morza. Szczyt Wieżyca porośnięty jest 150-letnim lasem bukowym i objęty ochroną rezerwatową.

Po dawce pozytywnych emocji nadeszła pora powrotu do domu. Wycieczkę zorganizowała pani Renata Labuda, a w opiece pomagały panie Angelika Kaminska i Justyna Hering.

50-lecie Parafii w Pomysku WielkimPoprzedni
Święto PrzedszkolakaNastępny