30 maja uczniowie klasy IV, Va oraz Vb wyruszyli na krajoznawczą wyprawę zorganizowaną przez UM w Bytowie. Jej celem był najwyższy punkt Pojezierza Bytowskiego – Góra Siemierzycka.
Pod opieką przewodnika z Punktu Informacji Turystycznej w Rekowie uczniowie pokonali trasę prowadzącą na szczyt, skąd roztaczał się widok na najbliższą okolicę.
Następnie uczestnicy wyprawy odwiedzili Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie. To miejsce, pełne historycznych pamiątek, dostarczyło im ważnej lekcji o przeszłości regionu i polskim szkolnictwie na Kaszubach.
Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w Zagrodzie Styp-Rekowskich. Tam uczniowie mieli okazję zapoznać się z tradycyjnymi kaszubskimi sprzętami kuchennymi oraz skosztować lokalnych przysmaków - pysznych wafli pieczonych w tradycyjny sposób.
Pełna wrażeń wyprawa łączyła edukację z aktywnością na świeżym powietrzu, pozostawiając uczestnikom niezapomniane wspomnienia.

21 marca każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to wyjątkowa okazja do podniesienia świadomości na temat tego schorzenia oraz do wyrażenia wsparcia dla osób z zespołem Downa i ich rodzin.

Tegoroczne szkolne jasełka, wystawione przez uczniów klasy 3 i 7, przyciągnęły uwagę nie tylko przedszkolaków i uczniów, ale także licznie zgromadzonych gości.

Wystawa interaktywna w Domu Mikołaja Kopernika, w oddziale Muzeum Okręgowego w Toruniu, bardzo zaciekawiła uczniów naszej szkoły, którzy 13-14 września 2024 r. pojechali na wycieczkę edukacyjną do Torunia.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki