Spotkanie z ilustratorką Aleksandrą Gliszczyńską

23 listopada 2023
Spotkanie z ilustratorką Aleksandrą Gliszczyńską

działanie realizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Pani Aleksandra Gliszczyńska, ilustratorka utworu „Bycia Herbu Kasztan”, 21 listopada zagościła w naszej placówce. W bardzo interesujący i zrozumiały dla naszych przedszkolaków i najmłodszych uczniów sposób pani Aleksandra przedstawiła tajniki swojej pracy, co spotkało się z dużym zaciekawieniem wśród jej słuchaczy.

Dzieci dowiedziały się, że to bytowski zamek oraz piękne kasztanowce, rosnące wokół niego, stały się głównym źródłem inspiracji dla niej, przy tworzeniu maskotki Bytowa. Nasze przedszkolaki oraz uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących pokazywanych przez panią Aleksandrę ilustracji. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pocztówkę zaprojektowaną przez ilustratorkę wraz z dedykacją.

Napisali o nasPoprzedni
Warsztaty kaszubskieNastępny