Uczniowie klasy 6 na zajęciach rozwijających „Duży biolog i mały chemik” sprawdzali jaki proces jest procesem fizycznym, a jaki reakcją chemiczną. Potem ze smakiem zjedli własnoręcznie przygotowane bezy i popcorn. Było ciekawie i smacznie.

W dobie fotografii cyfrowej, gdy najczęściej sięgamy po aparat w telefonie, a zdjęcia rzadko trafiają na papier, Rada Rodziców przygotowała dla naszych uczniów coś naprawdę wyjątkowego – profesjonalną sesję fotograficzną!

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego, organizowanego przez Szkołę Podstawową w Silnie. W tym roku na konkurs wysłaliśmy 11 prac uczniów z klas IV–VIII.

W ramach lekcji języka kaszubskiego, w sobotę 26 października 2024 r., uczniowie klas I-III pojechali na wycieczkę do Słupska i Ustki. Swoją przygodę rozpoczęli od projekcji filmu „Dziki robot” w Multikinie. Po seansie udali się na posiłek.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki