W piątek, 23 maja 2025 r., w miejscowości Szopa odbył się Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zmaganiach wzięło udział 20 najlepszych drużyn z całego województwa pomorskiego, wyłonionych podczas eliminacji powiatowych.
Powiat bytowski reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim – zwycięzcy etapu powiatowego w grupie I (uczniowie w wieku 10–12 lat). W ramach turnieju uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, pokonać tor przeszkód, przejechać trasę w miasteczku ruchu drogowego oraz wykonać zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Nasi reprezentanci zaprezentowali się znakomicie, zajmując wysokie 7. miejsce w klasyfikacji drużynowej. To ogromny sukces, biorąc pod uwagę wysoki poziom turnieju i wymagający charakter konkurencji.
Serdecznie gratulujemy całej drużynie! Jesteśmy dumni z Waszej wiedzy, umiejętności i zaangażowania. Brawo! Uczniów przygotował p. Damian Pokładowski.

W szkolnym lasku panowała wyjątkowa, niemal magiczna atmosfera. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem wyruszyły na poszukiwanie Wielkanocnego Zajączka.

W piątek, 27 czerwca 2025 r., w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025. Był to wyjątkowy dzień pełen wzruszeń, radości i podsumowań.

Podczas ostatnich zajęć na kółku przyrodniczym uczniowie klasy 4 zamienili się w poszukiwaczy skarbów przyrody. Sprzyjająca piękna pogoda zachęcała do wyjścia do lasu i do zbierania wyjątkowych okazów.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki