W piątek, 23 maja 2025 r., w miejscowości Szopa odbył się Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zmaganiach wzięło udział 20 najlepszych drużyn z całego województwa pomorskiego, wyłonionych podczas eliminacji powiatowych.
Powiat bytowski reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim – zwycięzcy etapu powiatowego w grupie I (uczniowie w wieku 10–12 lat). W ramach turnieju uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, pokonać tor przeszkód, przejechać trasę w miasteczku ruchu drogowego oraz wykonać zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Nasi reprezentanci zaprezentowali się znakomicie, zajmując wysokie 7. miejsce w klasyfikacji drużynowej. To ogromny sukces, biorąc pod uwagę wysoki poziom turnieju i wymagający charakter konkurencji.
Serdecznie gratulujemy całej drużynie! Jesteśmy dumni z Waszej wiedzy, umiejętności i zaangażowania. Brawo! Uczniów przygotował p. Damian Pokładowski.

W naszej szkole odbyła się kolejna lekcja realizowana w ramach programu "Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie", tym razem poświęcona jednemu z najpoważniejszych wyzwań środowiskowych współczesności - zjawisku suszy.

Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w wyjątkowych zajęciach zatytułowanych „Podobni, ale różni”, podczas których rozmawiali o tym, dlaczego nie należy oceniać innych po wyglądzie.

Ministerstwo Cyfryzacji oraz Naukowa i Akademicka Sieć komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy realizują przedsięwzięcie „Nowe komputery przenośne oraz tablety do dyspozycji uczniów, dofinansowany z UE o łącznej wartości 1 410 000 000,00 PLN.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki