Pasowanie na ucznia

2 listopada 2022
Pasowanie na ucznia

28 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klasy I. W uroczystości brali udział uczniowie klasy drugiej i trzeciej wraz z wychowawcami, dyrektor szkoły Andrzej Marmołowski, zaproszeni goście oraz rodzice.

Pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Zapewniali także, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania. To był egzamin, który zdali na szóstkę. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia długo i wytrwale pod kierunkiem wychowawczyni, p. Anny Sikorskiej.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły, uczniowie klasy pierwszej ślubowali, że chcą być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem ramiona dzieci. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też upominków od rodziców. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Poznaj Polskę - wycieczka do GdyniPoprzedni
Konkurs Miejsca pamięci narodowej w ...Następny