Jak co roku, 1 marca, w naszej szkole odbył się „Bieg żołnierzy wyklętych”, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły.
W tym roku po raz pierwszy w biegu uczestniczyli również nauczyciele. Zwyciężczynią została p. Izabella Kleinszmidt. Uczniowie, którzy zostali zwycięzacami w poszczególnych kategoriach wiekowych, otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Po biegu odbył się apel, na którym uczniowie klasy VII przedstawili przygotowaną przez siebie prezentację upamiętniającą Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, poświęconą żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Etap szkolny konkursu „Poznaję moją małą Ojczyznę razem z Byciem, rycerzem herbu Kasztan” odbył się w naszej szkole 5 lutego 2026 r.

W dobie fotografii cyfrowej, gdy najczęściej sięgamy po aparat w telefonie, a zdjęcia rzadko trafiają na papier, Rada Rodziców przygotowała dla naszych uczniów coś naprawdę wyjątkowego – profesjonalną sesję fotograficzną!

Z okazji Światowego Dnia Rzek w naszej szkole w ramach programu Aktywni Błękitni odbył się quiz o rzekach. Wzięli w nim udział uczniowie klasy IV oraz Va.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki