Reprezentacja uczniów naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym miała zaszczyt uczestniczyć w XIV Diecezjalnym Zjeździe Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gowidlinie 14 czerwca 2025 r.
W wydarzeniu wzięło udział aż 14 pocztów sztandarowych z różnych szkół noszących imię Świętego Jana Pawła II. Spotkanie rozpoczęło się od rejestracji uczestników, po której wszyscy udali się uroczystym przemarszem do kościoła parafialnego, gdzie sprawowana była Msza święta w intencji całej Rodziny Szkół.
Następnie uczestnicy zjazdu przeszli do szkoły, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości – powitanie gości oraz przepiękny montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez uczniów i nauczycieli szkoły goszczącej. Wzruszające teksty, pieśni i muzyka przypomniały wszystkim wartości, które głosił św. Jan Paweł II oraz umocniły ducha wspólnoty i nadziei.
Naszym uczniom towarzyszyły nauczycielki: p. Anna Płaczkiewicz i p. Małgorzata Nowak, a także p. Mirosław Ossowski, który zapewnił bezpieczny transport.
Spotkanie odbywało się pod duchowym hasłem:
„Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze
od ciemności, jakie panują w naszych sercach.”
– św. Jan Paweł II
Był to piękny czas wspólnej modlitwy, refleksji i radości z bycia częścią wielkiej Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II. Dziękujemy organizatorom za serdeczne przyjęcie i możliwość udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

20 maja świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pszczół - wyjątkową okazję do zgłębienia wiedzy o tych niezwykle ważnych owadach.

W piątek, 9 maja, w bytowskim muzeum odbyło się wręczenie nagród w ramach „XXXI Powiatowego Przeglądu Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży” w kategorii prac plastycznych.

Uczniowie uczący się języka kaszubskiego, w sobotę 26 kwietnia br., udali się na wycieczkę do Gdyni. Przygodę rozpoczęli od wizyty w Centrum Nauki Experyment, gdzie uczestniczyli w różnorodnych doświadczeniach.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki