21 listopada 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień – święto, które ma na celu promowanie serdeczności, uprzejmości i wzajemnego szacunku, jako fundamentów dobrych relacji między ludźmi. Ten dzień obchodzony jest w ponad 180 krajach.
Życzliwość może spowodować moc. Uśmiech, miłe powiadomienie lub zwykłe „dzień dobry” może wywołać radość u drugiego człowieka. Badania mówią, że życzliwość ma wpływ na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne, zmniejszając poziom stresu, poprawiając nastrój, a także wzmacniając relacje międzyludzkie.
Jak świętowaliśmy?
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to doskonały moment, aby przypomnieć sobie, jak ważne są empatia i troska o innych. Warto jednak podkreślić, że życzliwość nie jest w naszej szkole jednorazowym aktem – to styl życia, który każdy z uczniów i nauczycieli praktykuje na co dzień.

Uczniowie klas V i VII wzięli udział w kulturalnej wyprawie do Słupska, podczas której obejrzeli niezwykłe przedstawienie teatralne, rozwijające wyobraźnię i wrażliwość artystyczną.

Nieprzerwanie od dwudziestu lat w grudniu w naszej szkole kolędujemy i wprowadzamy z czasu Adwentu – radosnego oczekiwania – do czasu Bożego Narodzenia. XX Konkurs Kolęd i Pastorałek w tym roku odbył się 20 grudnia 2023 r.

W minioną sobotę, 4 czerwca 2022 r. kolejna grupa naszych uczniów wybrała się na wycieczkę do Łeby. Byli to uczniowie z klas I, II i III uczący się języka kaszubskiego.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki