W naszej szkole dbamy o zdrowe nawyki żywieniowe i uczymy, jak ważne jest śniadanie. Tym razem bohaterami dnia byli uczniowie z klasy drugiej, którzy w ramach zajęć przygotowali prawdziwą ucztę śniadaniową.
Było smacznie, zdrowo, a przede wszystkim – kreatywnie! Na talerzach pojawiły się kolorowe kanapki, owocowe szaszłyki, warzywne kompozycje i wiele innych pomysłowych smakołyków. Dzieci miały okazję nie tylko wykazać się kulinarną wyobraźnią, ale również poznać zasady zdrowego odżywiania.
To wyjątkowe doświadczenie pokazało, jak w prosty sposób można połączyć naukę, zabawę i troskę o zdrowie. A efekty? Były nie tylko piękne, ale też przepyszne!
Gratulujemy drugoklasistom pomysłowości i zachęcamy wszystkich do zjadania zdrowego śniadania!

Uczniowie z klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do Costerina Park w Kościerzynie. Jest to miejsce, pełne zieleni i możliwości do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Poza nauką było mnóstwo śmiechu i zabawy.

Uczniowie klas IV, V, VI, VII, którzy uczą się języka kaszubskiego, 28 października 2023 r. wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Słupska i Ustki.

24 listopada 2022 r. w szkole odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie muzycznym „Piosenka z tamtych lat”. Uczniowie wysyłali online przygotowane piosenki. Po wysłuchaniu prezentacji wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki