Dzień Świętego Patryka

17 marca 2022
Dzień Świętego Patryka

Jak co roku, 17 marca, w naszej szkole, obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Uczniowie od tych najmłodszych po tych najstarszych, poznawali tradycje związane ze świętem irlandzkim.

Najmłodsi szukali skarbu Leprechauna. Poszukiwania zakończyły się sukcesem, bowiem dzieciaki znalazły słodkie złoto, czyli cukierki. Wszystkie klasy wzięły udział w konkursie plastycznym, wspólnie tworząc plakat pt. „Saint Patrick's Day”, a niektórzy uczniowie indywidualnie wzięli udział w konkursie pt. „Leprechaun's hat”.

Uczniowie z klas 4, 7a, 7b, 8a i 8b przygotowywali przepyszne i zdrowe „pełne dzbany” zielonego smoothie. W czasie przerw rozlegały się dźwięki irlandzkiej muzyki, przy której aż nogi rwały się do tańca. Były stoisko malowania twarzy, a szkoła była nasycona zielonym kolorem, dzięki bogatej dekoracji i wymyślnym strojom.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Finał konkursu biblijnego dla naszych ...Poprzedni
Czy bakterie mogą być pożyteczne...Następny