2 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Mokradeł, którego celem jest zwrócenie uwagi na znaczenie terenów podmokłych dla ludzi, zwierząt i całego środowiska.
W ramach szkolnych działań:
Wspólne obchody były okazją do poszerzenia wiedzy ekologicznej, rozwijania wrażliwości przyrodniczej oraz budowania świadomości, jak ważne jest dbanie o te wyjątkowe ekosystemy.

Uczniowie klasy pierwszej poznali nową literkę j – jak jajko. Ta wyjątkowa lekcja była doskonałą okazją, by połączyć naukę z zabawą i kulinarną przygodą.

22 października 2024 r. oficjalnie zainaugurowano szóstą edycję programu edukacyjnego Wód Polskich „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”. W trakcie transmisji online z Centrum Kultury w Sztumie wszystkich uczestników powitała p. Ewa Wiśniewska, koordynatorka programu z RZGW w Gdańsku.

W sobotę, 28 maja 2022 r., odbyła się kolejna wycieczka uczniów uczących się języka kaszubskiego. Tym razem wybraliśmy się na wydmy ruchome, które znajdują się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, między morzem, a jeziorem Łebsko. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki