W poniedziałek, 4 listopada 2024 r., z okazji uroczystości Wszystkich Świętych, w naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy Bal Wszystkich Świętych. To radosne wydarzenie miało na celu przypomnienie, każdy z nas – czy to duży, czy to mały, czy gruby, czy chudy – może podążać do świętości!
Bal rozpoczął się rozmową o tym, kto może być świętym. Dzieciaki, poprzebierane za aniołki i świętych, popisały się niesamowitą wiedzą. Dodatkowo dowiedziały się, że świętość jest dostępna dla każdego z nas, a wzorami do naśladowania są nie tylko znani święci, ale także osoby nieznane, które swoim życiem, czynionym dobrem, otwartością i miłością do drugiego człowieka na pewno zasłużyli na Niebo. Dzieci poznawały świętych, grając w „chodzone memo”. Przy tej okazji wspólnie zaśpiewali piosenki: „Każdy może być święty”, „Niebo jest otwarte” oraz „Taki duży, taki mały może być świętym” i „W Niebie mój dom”.
Po części muzycznej dzieci wzięły udział w zabawie „Rzut aureolą”. Mimo iż zadanie nie było łatwe, przyniosło dzieciom wiele radości. W ten sposób symbolicznie podkreśliliśmy, że każdy z nas może „sięgnąć” świętości, czynić dobre uczynki i żyć zgodnie z wartościami, których uczy Pan Jezus.
Przedszkolaki, choć są jeszcze małe, doskonale wiedzą, że nasza szkoła ma specjalnego przyjaciela w Niebie, do którego możemy przyjść i poprosić go, żeby modlił się o świętość dla nas. Wiedzą też, że nasz patron, św. Jan Paweł II, zanim został papieżem, nazywał się Karol Wojtyła. Tańcząc radośnie i poruszając się po całej sali specjalnie zrobionymi pociągami, dzieci wyśpiewały w utworze „Lolek”, że „nie ma lepszego od Jana Pawła II”.
Wesołą okazała się też zabawa muzyczna, podczas której wszyscy z wykonywali różne czynności na hasło, „zostawiając” wymieniane części ciała na ziemi. Dzieci otrzymały od Anioła list od Pana Boga, w którym usłyszały, że jeśli będę mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, to będą w stanie przenosić góry. Przypomnieli sobie również, że każdy z nas potrzebuje wiary, do pokonywania życiowych problemów. Symbolem tego było maleńkie ziarenko gorczycy, które każdy uczestnik balu mógł zobaczyć. Oczywiście przedszkolaki z radością okazały swoją wiarę, tańcząc i śpiewając „Góry do góry”.
Wszyscy świetnie się bawili, a jednocześnie nauczyli się, że świętość to przede wszystkim miłość i czynienie dobra. Bal zakończył się modlitwą i pieśniami „Ojcze Tatusiu” i „O Maryjo” oraz wyznaniem miłości do Boga w pieśniach „Tak, tak Panie, ty wiesz, że Cię kocham”. Każdy uczestnik balu otrzymał na pamiątkę małego anioołka.
Po takich super zabawach i po radosnym tańcu przyszedł czas na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice.
Bal zorganizowała i poprowadziła p. Małgorzata Nowak.

W piątek, 23 maja 2025 r., w miejscowości Szopa odbył się Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Uczniowie klas I-III, którzy uczą się języka kaszubskiego 30 września 2023 r. wybrali się na wycieczkę do Szymbarku. Ich przygoda rozpoczęła się od zwiedzania Domu Sybiraka.

Uczniowie klasy 4, pod opieką swojej wychowawczyni p. Izabelli Kleinszmidt, rozpoczęli swoją przygodę w Zielonej Szkole przy Wdzydzkim Parku Krajobrazowym w Schodnie. Patrząc na uśmiechy uczniów już przy wejściu do autokaru widać było, że każdy zabrał ze sobą dobry humor.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki