Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w piątek, 11 października 2024 r., w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Czwartoklasiści dali przepiękny występ.
O pracy nauczyciela, o radościach i trudnościach, o wypełnianiu dokumentów i o cudownych zajęciach z uczniami, a także o chęci wyjazdu nauczycieli na Ibizę mogliśmy usłyszeć w doskonale przygotowanej oprawie słowno-muzycznej. Żartobliwa forma przedstawienia spodobała się wszystkim widzom, którzy nagrodzili młodych aktorów gromkimi brawami.
Przedstawienie w wykonaniu uczniów z klasy IV przygotowała wychowawczyni p. Renata Labuda, a o oprawę muzyczną zadbał p. Krzysztof Jachyra.
Uroczystość była okazją do wyróżnienia i nagrodzenia nauczycieli za ich pracę dydaktyczno-wychowawczą.
Pan Andrzej Marmołowski, dyrektor szkoły wręczył nagrody paniom Irenie Jurczak i Annie Płaczkiewicz oraz panom Krzysztofowi Jachyra i Damianowi Pokładowskiemu.
Ten dzień był również szczególny dla p. Ewy Pinkert, która za całokształt pracy otrzymała nagrodę Burmistrza Bytowa oraz dla p. dyrektora Andrzeja Marmołowskiego, którego praca została doceniona i nagrodzona przez Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Fundacja Sprawni Inaczej, Oddział w Bytowie, wspólnie z Gminą Bytów serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie „RAZEM uczymy się w otwartych szkołach”!

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney'a. Jest to wyjątkowe święto, które przeniosło uczniów i nauczycieli, w magiczny świat bohaterów z bajek i baśni.

Tuż po egzaminach ósmoklasiści wybrali się na biwak do Ostrzyc. To tam regenerowali siły po wytężonej całorocznej pracy. Czyste powietrze, przepiękne krajobrazy i dobre warunki lokalowe sprzyjały wypoczynkowi oraz wspólnym rozmowom.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki