17 marca 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Uczniowie w kolorach zieleni włączyli się do obchodów tego dnia i nie tylko Irlandia, ale i nasza szkoła cieszyła się czterdziestoma odcieniami koloru zielonego. Dzień ten połączyliśmy z akcją charytatywną, podczas której zbieraliśmy pieniądze na leczenie Karolinki.
Były zielone słodkości, znakomite kapelusze Leprechauna, długie brody, poszukiwanie garnca złota oraz konkursy dla naszych uczniów. Dzień zaliczamy do bardzo udanych.

W naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to wyjątkowa okazja do wspólnego uczczenia jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski

W dniach 10 – 13 czerwca 2024 r. uczniowie klasy piątej wraz z wychowawcą p. Izabellą Kleinszmidt i głównym organizatorem p. Teresą Karcz wzięli udział w wycieczce do Warszawy i Torunia. Uczniowie odwiedzili i zobaczyli mnóstwo obiektów, które powinien zobaczyć każdy Polak.

Uczniowie naszej szkoły ponownie w br. szkolnym uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym Wód Polskich „Aktywni Błękitni” – szkoła przyjazna wodzie.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki