W czasie ferii zimowych wszyscy uczniowie szkół podstawowych i dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym z terenu gminy Bytów mogą korzystać z wejść na lodowisko w promocyjnej cenie 5 zł/os. (bez limitu czasowego).
Dokumentem, który uprawni uczniów do ulgi, jest ważna legitymacja szkolna, natomiast rodzice dzieci przedszkolnych będą musieli okazać uzupełnione oświadczenie, którego wzór stanowi załącznik.

Działania, które podejmujemy w naszej szkole, w ramach realizacji projektu „Aktywni Błękitni” zostały opisane nie tylko na stronie internetowej naszej placówki, ale także na stronach Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Komendy Powiatowej Policji w Bytowie oraz w wydaniu papierowym i internetowym Kuriera Bytowskiego.

Kaszubski zespół Sekretë wystąpił 6 grudnia 2022 r. w Programie Mikołajkowym dla Seniorów z Pomyska Wielkiego. Nasz zespół zaprezentował „Kowala", „Szewca", „Poloneza", a także zaśpiewał „Kaszubskie nuty" i „Wele, wele, wetke".

24 października 2022 r. w Olsztynie został rozstrzygnięty konkurs historyczny pn. „Miejsca pamięci narodowej w mojej okolicy”, w której za przygotowany przewodnik nasza szkoła zajęła I miejsce.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki