Kaszubska twórczość uczniów

26 marca 2024
Kaszubska twórczość uczniów

Uczniowie klas I-VII na lekcjach języka kaszubskiego przygotowali prace na XXX Powiatowy Przegląd Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży.

Wystawę wszystkich prac będzie można zobaczyć w Muzeum Zachodniokaszubskim w Bytowie. Wśród młodszych dzieci dużą popularnością cieszyła się kategoria tradycyjna zabawka, tutaj uczniowie popisali się swoją kreatywnością i powstały piękne lalki.

Kolejną dziedziną było drewno grawerowane, dłutowaliśmy wzory, co wymagało dużej precyzji.

Ostatnia kategoria, która cieszyła się dużą popularnością to malarstwo na szkle. Do najbardziej popularnych motywów, na które decydowały się dzieci, należały postaci świętych.

Prace zostały wykonane pod czujnym okiem pani Renaty Labuda.

Wytańczyli drugie miejscePoprzedni
Dzień Wody - Woda dla pokojuNastępny