Na zajęciach przyrodniczych uczniowie klasy 4 uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach, które łączyły naukę biologii z twórczością i zabawą. Coroczna inicjatywa, polegająca na stworzeniu „trawiennych koszulek”, od lat cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów.
Podczas tego niezwykłego zadania uczniowie mieli możliwość zaprojektowania własnych ubrań, ilustrując elementy układu trawiennego człowieka. Wykorzystując specjalne pisaki do tkanin, uczniowie odwzorowywali takie organy jak jama ustna, przełyk, żołądek, czy jelita. Każdy projekt był wyjątkowy i indywidualny.
Zajęcia stworzyły uczniom możliwość nie tylko tylko poznania i utrwalenia wiedzy na temat budowy i funkcji układu trawiennego, ale także rozwijania ich kreatywności oraz zdolności manualnych.

Uczniowie klas III, IV i V, 25 maja 2026 r., uczestniczyli w pełnej atrakcji wycieczce do Gdyni. Już od samego rana wszystkim towarzyszył doskonały humor i ogromna radość z wspólnego wyjazdu.

20 maja świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pszczół - wyjątkową okazję do zgłębienia wiedzy o tych niezwykle ważnych owadach.

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele Szkoły! Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wam wielu radosnych chwil, odpoczynku w gronie najbliższych
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki