Uczniowie klas IV, V, VI, VII, którzy uczą się języka kaszubskiego, 28 października 2023 r. wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Słupska i Ustki.
Jedną z atrakcji było wejście na Latarnię Morską, która jest niewątpliwie jedną z większych atrakcji w usteckiej ofercie dla turystów i mieszkańców. Korzystając z przepięknej pogody, z wielką radością uczniowie spacerowali brzegiem morza, a później obejrzeli film. Posileni wspólnym posiłkiem pełni pozytywnych emocji wrócili do szkoły.
Wycieczkę zorganizowała p. Renata Labuda, a w opiece nad uczniami pomagała p. Justyna Hering i p. Damian Pokładowski.

W piątek, 10 kwietnia 2026 r., w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Pani Aleksandra Gliszczyńska, ilustratorka utworu „Bycia Herbu Kasztan”, 21 listopada zagościła w naszej placówce. W bardzo interesujący i zrozumiały dla naszych przedszkolaków i najmłodszych uczniów sposób pani Aleksandra przedstawiła tajniki swojej pracy, co spotkało się z dużym zaciekawieniem wśród jej słuchaczy.
Pan Krzysztof Jachyra, nauczyciel naszej szkoły, z okazji Dnia Działacza Kultury za swoją wieloletnią działalność kulturalną, został uhonorowany nagrodą burmistrza Bytowa. Uroczystość odbyła się 24 maja 2023 r. w sali portretowej im. Piotra Cieleckiego Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki