Święto Objawienia Pańskiego odwołuje się do fragmentu z Ewangelii św. Mateusza 2,1-12, który opowiada o przybyciu mędrców (gr. magoi) ze Wschodu, do Betlejem. Przebyli oni bardzo daleką drogę, aby się pokłonić Dzieciątku. Nazywamy ich także trzema królami.

Celem katechezy dla klasy pierwszej „Bóg uczy mnie kochać” jest zapoznanie z prawdą, że Bóg kocha ludzi bezinteresowną miłością oraz kształtowanie postawy wdzięczności Bogu za Jego bezinteresowną miłość.

Zmęczeni całodziennym dniem nauki, pod koniec lekcji mieliśmy problem, aby się skupić. Z pomocą przyszła nam gra, narysowana przez katechetkę „Adwent – rzuć i rysuj”.

Na katechezie w kl. 2 zaczęliśmy poznawać cuda Pana Jezusa. Wiemy, że Jezus czynia cuda także i dzisiaj. Poznaliśmy cud o uzdrowieniu paralityka, a na dzisiejszej katechezie dowiedzieliśmy się, że Słowo Jezusa ma wielką moc, gdyż na Jego głos uciszyła się burza.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki