W dniach 2–4 marca 2026 r. w naszej szkole odbyły się Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów. Był to szczególny czas zatrzymania się, refleksji oraz przygotowania serca na przeżywanie Wielkiego Postu.
Rekolekcje poprowadził ks. Krzysztof Łytkowski ze Zgromadzenia Misji św. Wincentego a Paulo, który na co dzień posługuje w Sopocie. Podczas spotkań z uczniami ksiądz rekolekcjonista w ciekawy i przystępny sposób mówił o codziennych wyborach, które kształtują nasze serce i pomagają stawać się lepszym człowiekiem.
Nie zabrakło wspólnej modlitwy, śpiewu oraz chwil refleksji nad własnym życiem. Uczniowie mieli także okazję zastanowić się, jak poprzez małe, codzienne decyzje mogą wprowadzać dobro w swoje życie i w relacje z innymi.
Rekolekcje były dla całej społeczności szkolnej wartościowym doświadczeniem duchowym i ważnym elementem przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy księdzu rekolekcjoniście za wspólnie spędzony czas oraz przekazane słowo.

Uczniowie klas pierwszej i drugiej 20 maja 2026 r. uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Dzieci miały okazję podziwiać egzotyczne zwierzęta pochodzące z różnych stron świata, a także poznać ich zwyczaje i wiele ciekawostek przyrodniczych.

Dziś, 2 kwietnia 2025 r., w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Był to wyjątkowy czas, w którym cała społeczność szkolna zaangażowała się w działania mające na celu zwiększenie wiedzy o spektrum autyzmu, promowanie akceptacji oraz budowanie empatii wobec osób z autyzmem.

3 kwietnia.2023 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wszystkie przedszkolaki miały ubrania w kolorze niebieskim, na znak solidaryzowania się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki