W ramach lekcji języka kaszubskiego, w sobotę 26 października 2024 r., uczniowie klas I-III pojechali na wycieczkę do Słupska i Ustki. Swoją przygodę rozpoczęli od projekcji filmu „Dziki robot” w Multikinie. Po seansie udali się na posiłek.
Dalej ich podróż prowadziła do Ustki, gdzie w Muzeum Bursztynu zobaczyli bogatą i różnorodną ekspozycję, począwszy od wyrobów biżuterii, aż po unikatowe, duże rzeźby. Podczas zwiedzania uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat bursztynu – jego pochodzenia, historii oraz metod wydobycia. Każdy z uczestników, pod czujnym okiem przewodnika, mógł spróbować oszlifować bursztyn w specjalnej maszynie.
Ostatni etap wycieczki uczniowie spędzili spacerując brzegiem morza i szukając na plaży bursztynu. To była ciekawa, pełna wrażeń wyprawa.
Wycieczkę zorganizowała p. Renata Labuda, a w opiece nad uczniami pomagała p. Angelika Kaminska i p. Anna Nowak-Malinowska.

Kolejne warsztaty dla uczniów uczących się języka kaszubskiego upłynęły w wyjątkowej, przedświątecznej atmosferze. Uczniowie mieli okazję połączyć twórczą zabawę z poznawaniem pomorskich tradycji.

Pani Genowefa Gańska, poetka, 29 listopada 2023 r. gościła w naszej szkole. Pani Gańska od 2001 roku pisze wiersze dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Przy Szkole Podstawowej w Pomysku Wielkim 23 września 2022 r. odbyły się zawody rowerowe „Wyścig Rowerowa Szkoła”. Uczniowie naszej szkoły licznie wzięli w nich udział.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki