Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego, organizowanego przez Szkołę Podstawową w Silnie. W tym roku na konkurs wysłaliśmy 11 prac uczniów z klas IV–VIII.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – uczestniczyło w nim prawie 40 szkół z województwa pomorskiego. Spośród wielu zgłoszonych prac aż troje naszych uczniów zostało nagrodzonych!
W kategorii kl. IV – Świat trójkątów
W kategorii kl. V – Reklama Czworokątów
W kategorii kl. VIII – Bryły wokół nas
Wszystkie prace przygotowywali uczniowie pod kierunkiem nauczycielek – Anny Nowickiej oraz Alicji Mańskiej.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 27 marca w SP w Silnie.

Również w tym roku Rada Rodziców zorganizowała dla uczniów sesję zdjęciową. Dochód ze sprzedaży zdjęć został przekazany wychowawcom klas i zostanie przeznaczony na organizację Dnia z Wychowawcą.

W czasie ferii zimowych wszyscy uczniowie szkół podstawowych i dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym z terenu gminy Bytów mogą korzystać z wejść na lodowisko w promocyjnej cenie 5 zł/os. (bez limitu czasowego).

16 uczniów naszej szkoły z klas IV-VIII 15 maja 2023 r. na bytowskim Zamku wzięło udział w podsumowaniu i wręczeniu nagród za udział w konkursie kaszubskim „Ludowe talenty".
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki