W naszej szkole odbyła się kolejna lekcja realizowana w ramach programu "Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie", tym razem poświęcona jednemu z najpoważniejszych wyzwań środowiskowych współczesności - zjawisku suszy.
Uczniowie poznali różne rodzaje suszy, jej przyczyny oraz skutki dla ludzi, zwierząt i roślin. Podczas zajęć omówiono także wpływ zmian klimatycznych na zasoby wodne oraz sposoby przeciwdziałania niedoborom wody w codziennym życiu.
Lekcja była kolejnym krokiem w budowaniu świadomości ekologicznej i kształtowaniu postaw odpowiedzialności za środowisko. Zdobyta wiedza z pewnością pomoże uczniom lepiej zrozumieć wyzwania związane z ochroną wody.

Dzień Promocji Zdrowia, wydarzenie pełne wiedzy, zabawy i smaku, odbyło się 24 kwietnia 2025 r. i na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli.

Dzisiaj w naszej szkole odbył się wyjątkowy kiermasz świąteczny. Stoły uginały się od rękodzieła, dekoracji, smakołyków i świątecznych przysmaków przygotowanych przez uczniów, rodziców oraz nauczyciela świetlicy.

Kilkoro uczniów z Ukrainy rozpoczęło naukę w naszej szkole. Chcąc ułatwić nam wszystkim komunikację z nimi, zamieszczamy polsko-ukraiński przewodnik dla uczniów z Ukrainy, który przygotowały panie Olga Matyjaszczyk-Łoboda i Katarzyna Grzybowska z Uniwersytetu Wrocławskiego.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki