szkola_pomysk@wp.pl

Wycieczka do Muzeum Wsi Słowińskiej

24 kwietnia 2024
Wycieczka do Muzeum Wsi Słowińskiej

Po raz kolejny uczniowie klas I – IV, uczący się języka kaszubskiego, wzięli udział w wycieczce. Tym razem pojechali do Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach i do Multikina w Słupsku.

Swoją przygodę wycieczkowicze rozpoczęli w Klukach. Zostali podzieleni na dwie grupy. Gdy pierwsza grupa brała udział w warsztatach pieczenia chleba, gotowania zupy, robienia masła i pysznego deseru w postaci wafli, druga grupa w tym czasie poznawała dawne tradycyjne i zwyczaje wsi Słowińskiej. Później nastąpiła zmiana. Dzieci budowały ścianę domu ze słomy i gliny, robili pranie na tarze w bali, łowili ryby i integrowali się podczas przeciągania liny.

Duże wrażenie na uczniach zrobiły dawne domy – chaty, które nie miały żadnych wygód, jakie mamy we współczesnych domach.

Po wspólnym posiłku cała wycieczka udała się do Multikina w Słupsku na seans filmowy. Pełni pozytywnych emocji wrócili do domów. Wycieczkę, która odbyła się 20 kwietnia 2024 r., zorganizowała p. Renata Labuda.

Zdobyli wysokie miejscaPoprzedni
Uczniowie SP Pomysk Wielki po raz kolejny ...Następny