W ramach ogólnopolskiego programu Aktywni Błękitni w naszej szkole ostatnio odbyły się trzy wydarzenia:konkurs plastyczny dla klas II -IV "Wodny świat wyobraźni", konkurs plastyczny dla klas starszych "Woda i emocje" oraz obejrzenie finału turnieju debat oksfordzkich pt. "Woda w centrum debaty".
Konkurs plastyczny dla klas II -IV "Wodny świat wyobraźni" - pełen kolorowych i fantazyjnych prac, w którym nagrodzone zostały następujące osoby:
Prace pozostałych osób otrzymały wyróżnienia.
Konkurs plastyczny dla klas starszych "Woda i emocje" - ukazujący wodę jako metaforę ludzkich przeżyć i emocji.
Obejrzenie finału turnieju debat oksfordzkich pt. "Woda w centrum debaty". Dyskusja dotyczyła dwóch ważnych zagadnień - potrzeby renaturyzacji wód powierzchniowych oraz rozwoju infrastruktury wodnej w Polsce.
Projekt pokazuje, że woda to nie tylko element przyrody, ale także inspiracja artystyczna i temat ważnych społecznych rozmów.

W słoneczny, lecz trochę wietrzny, wiosenny dzień uczniowie klasy 1 wybrali się na wycieczkę do lasu oraz nad pobliskie jezioro, aby poszukać pierwszych oznak wiosny. Już od samego początku wszystkim towarzyszyły doskonałe humory i ciekawość tego, co uda się odkryć.

Terenowa Droga Krzyżowa pod hasłem „Każdy krok ma znaczenie” zgromadziła siedemnaścioro uczniów, którzy wraz z opiekunką oraz pomysłodawczynią wydarzenia – katechetką Małgorzatą Nowak – wyruszyli na wspólną, pełną refleksji drogę.

W tym roku Dzień Wody obchodzony był pod hasłem „Woda dla pokoju”, ponieważ dostęp do niej nie jest równomiernie rozłożony na świecie, a to z kolei prowadzi do konfliktów i napięć.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki