21 listopada 2025 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie „Mistrz tabliczki mnożenia”, który cieszył się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników.
Celem konkursu było doskonalenie znajomości tabliczki mnożenia, rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów oraz kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji. Uczestnicy mieli również okazję sprawdzić swoje umiejętności radzenia sobie ze stresem i pracy pod presją czasu.
Konkurs przebiegał w miłej, a jednocześnie pełnej skupienia atmosferze. Uczniowie z dużym zaangażowaniem rozwiązywali przygotowane zadania, wykazując się nie tylko wiedzą, lecz także szybkością i dokładnością obliczeń. Wszyscy uczestnicy zasługują na uznanie za wysoki poziom przygotowania i sportową postawę.
Po podliczeniu wyników wyłoniono zwycięzców, którzy wykazali się najlepszą znajomością tabliczki mnożenia. Tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia zdobyli:
Klasa I:
Klasa II:
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Mamy nadzieję, że to matematyczne święto zachęci uczniów do dalszego rozwijania swoich umiejętności i odkrywania radości płynącej z nauki matematyki.

Harmonogram dowożenia uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim w roku szkolnym 2025/2026:

Dla naszych piątoklasistów układ moczowy nie ma już żadnych tajemnic! Podczas zajęć przyrodniczych zgłębiali jego działanie i sposób produkcji moczu.

Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki