Na katechezie w klasie V uczniowie zastanawiali się nad pytaniem: co w życiu liczy się najbardziej? Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi, analizując słowa Jezusa z Ewangelii oraz przykłady z codzienności.
Dzieci wymieniały to, co dla nich ważne: rodzina, przyjaźń, zdrowie, marzenia. Odkryliśmy jednak, że największą wartością jest miłość – do Boga i drugiego człowieka. To ona nadaje sens wszystkim innym sprawom i sprawia, że życie staje się piękne.

Październik to miesiąc poświęcony Maryi i modlitwie różańcowej. Patron naszej szkoły, św. Jan Paweł II mawiał, że różaniec „to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna modlitwa! Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem”.

Za kilka dni Niedziela Palmowa. Na katechezach w przedszkolu i w szkole uczniowie dowiadują się, że Jezus jest Królem wszystkich ludzi.

Cud uzdrowienia niewidomego Bartymeusza jest wyrazem miłości i dobroci Jezusa. Jezus motywuje nas, byśmy Go naśladowali w życzliwości i miłości wobec innych ludzi.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki