Przypowieść o ziarnku gorczycy i zaczynie chlebowym

Patron naszej szkoły, św. Jan Paweł II, w dniu kanonizacji s. Faustyny Kowalskiej 30 kwietnia 2000 r. ustanowił dla całego Kościoła Święto Miłosierdzia Bożego, nazywane również Niedzielą Miłosierdzia. Przypada ono zawsze w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, w tym roku 7 kwietnia 2024 r.

Okres Bożego Narodzenia to czas, w którym cieszymy się z Wcielenia Bożego Syna. To czas, w którym króluje miłość i dobroć. Tę atmosferę czuć także w naszej szkole.

Również Ewangelia drugiej niedzieli zwykłej (17.01.2021), tym razem przez ewangelistę Jana, opowiada o powołaniu pierwszych uczniów. Kiedy Jan Chrzciciel ujrzał przechodzącego obok Jezusa powiedział: "Oto Baranek Boży".
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki