Dzień Papieski

10 października 2021 r. pod hasłem „Nie lękajcie się” w całej Polsce obchodzony jest XXI Dzień Papieski, podczas którego zgłębiane jest nauczanie Ojca Świętego Jana Pawła II. Uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem p. Małgorzaty Nowak przygotowali montaż słowno-muzyczny, który przedstawili w kościele parafialnym.

Słowa hasła przewodniego „Nie lękajcie się” św. Jan Paweł II wypowiedział w homilii inaugurującej jego pontyfikat 22 października 1978 roku na placu św. Piotra w Rzymie.

Dzień Papieski jest dziełem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jednym z jego celów jest zbiórka funduszy na stypendia dla uzdolnionej, a niezamożnej młodzieży. Również w naszej szkole zarejestrowany jest sztab, który do najbliższego czwartku, tj. do 14 października będzie kwestował na powyższy cel.

Jezus wybiela grzechyPoprzedni
Pan Jezus jest Dobrym PasterzemNastępny