W piątek, 10 kwietnia 2026 r., w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W naszej szkole odbyło się spotkanie z druhem OSP w Pomysku Wielkim Kamilem Nowakiem, który w profesjonalny i niezwykle przystępny sposób przeprowadził warsztaty z udzielania pierwszej pomocy w ramach programu Aktywni Błękitni - Bezpieczne Wakacje.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego, organizowanego przez Szkołę Podstawową w Silnie. W tym roku na konkurs wysłaliśmy 11 prac uczniów z klas IV–VIII.

13 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Pomysku Wielkim odbył się gminny turniej „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Reprezentacje naszej szkoły zajęły dwa pierwsze miejsca drużynowe, w starszej i młodszej grupie wiekowej.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki