Konkurs genealogiczny

24 czerwca 2023
Konkurs genealogiczny

Uczniowie naszej szkoły: Lena Łoń, Milena Majkowska i Katarzyna Majkowka oraz Miłosz Mański wzięli udział w drugiej edycji konkursu genealogicznego „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”. Konkurs organizowany był przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Archiwa Państwowe oraz Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

Celem konkursu było poznanie i poszerzenie przez uczniów wiedzy o historii rodzinnej oraz zainteresowanie ich tematyką poszukiwań genealogicznych, w oparciu o zasoby archiwów rodzinnych, parafialnych i państwowych, a także rozbudzenie zainteresowania kulturą i historią społeczności lokalnej, regionalnej, narodu i państwa.

Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie drzewa genealogicznego w formie elektronicznej, prezentacji multimedialnej i opisanie dziejów rodziny na podstawie wywiadów z bliskimi, a także zebranie informacji, dokumentów i starych fotografii znalezionych w archiwach rodzinnych i Archiwach Państwowych.

Po analizie nadesłanych projektów komisja konkursowa w Gdańsku wybrała finalistów na szczeblu wojewódzkim i 21 czerwca 2023 r. w siedzibie Archiwów Państwowych w Gdańsku odbyło się uroczyste rozdanie nagród. Miłosz Mański z kl. IV zajął II miejsce i tym samym zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego, którego wyniki zostaną ogłoszone do 30 czerwca. Trzymamy kciuki za Miłosza!

Uczniów do konkursu przygotowała p. Tersa Karcz.

Miłoszowi i pani Teresie serdecznie gratulujemy.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego ...Poprzedni
Pan Krzysztof Jachyra doceniony przez ...Następny