Pan Krzysztof Jachyra doceniony przez burmistrza

29 maja 2023
Pan Krzysztof Jachyra doceniony przez burmistrza

Pan Krzysztof Jachyra, nauczyciel naszej szkoły, z okazji Dnia Działacza Kultury za swoją wieloletnią działalność kulturalną, został uhonorowany nagrodą burmistrza Bytowa. Uroczystość odbyła się 24 maja 2023 r. w sali portretowej im. Piotra Cieleckiego Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie.

Wydarzenie otworzyło wykonanie utworu Doris Day - Dream A Little Dream of Me przez duet Ewelinę Kluczewską i Dawida Trzecińskiego. Marian Gospodarek, dyrektor Bytowskiego Centrum Kultury, powitał obecnych na spotkaniu: działaczy kultury, twórców, artystów, animatorów kultury, przedstawicieli organizacji pozarządowych mających w celach statutowych szeroko pojętą kulturę w wydaniu lokalnym.

Następnie głos zabrał burmistrz Bytowa Ryszard Sylka, który pochlebnie wypowiadał się o lokalnych działaczach. Zapewniał, że mieszkańcy są dumni z tego, że w Bytowie dużo się dzieje. Organizowane wydarzenia są wyjątkowe, różnorodne i przyciągają do nas osoby z zewnątrz.

Dzień Działacza Kultury jest świetną okazją, by wyróżnić osoby zaangażowane w działalność kulturalną. Przewodniczący komisji Mateusz Oszmaniec przedstawił osiągnięcia wyróżnionych Nagrodą Burmistrza za szczególne osiągnięcia w pracy na rzecz amatorskiego ruchu artystycznego i rozwoju kultury lokalnej.

Pan Krzysztof jest wieloletnim członnkiem Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Bytów” oraz Orkiestry Dętej Bytowskiego Centrum Kultury. Aktywnie uczestniczył w digitalizacji piosenek Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Bytów”, które ukazały się na płycie zespołu i aktualnych nagraniach. Uczestniczył również w nagraniach zespołu Modraki z Parchowa. Wspólnie z Magdaleną Czerwonką nagrał hejnał Bytowa.

W gronie laureatów 2023 roku, oprócz p. Krzysztofa Jachyry byli także: p. Marcin Szczepański, p. Jan Stec, p. Jadwiga Dąbek oraz p. Jarosław Ran. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs genealogicznyPoprzedni
Śladami historii - wycieczkaNastępny