Narodowe Święto Niepodległości

13 listopada 2022
Narodowe Święto Niepodległości

W naszej szkole, 10 listopada 2022 r., odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Powiedzieć, że było pięknie i wzruszająco – to jakby nic nie powiedzieć. Nie jesteśmy w stanie opisać tego słowami.

Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających odzyskanie przez Polskę niepodległości. Bogaty program artystyczny przedstawili uczniowie klasy VI.

Akademię poprzedziło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie czterech zwrotek hymnu narodowego. Spektaklem teatru cieni młodzież uczciła przypadające Święto Niepodległości. Na taki sposób obchodów listopadowego święta zdecydowano się po raz pierwszy w historii szkoły. Grupa dzieci z klasy VI wraz ze swoją wychowawczynią, p. Anną Płaczkiewicz, przygotowała teatr cieni. Trwający 20 minut spektakl ukazywał losy polskiego żołnierza oraz losy jego rodziny i bliskich od momentu wybuchu wojny, aż do odzyskania przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku. To było naprawdę wzruszające przeżycie.

Niejednemu z nas zakręciła się łezka w oku. Na koniec przedstawienia młodzież w hołdzie biało-czerwonej odtańczyła przepiękny taniec z szarfami. Dyrektor podziękował nauczycielom p. Annie Płaczkiewicz i p. Krzysztofowi Jachyra oraz uczniom za przygotowanie uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia poniżej zamieszczonych zdjęć oraz fimów na YouTube:

Integracja i nauka pierwszej pomocy ...Poprzedni
Spotkanie z pisarką Barbarą Kosmo...Następny