Spotkanie z pisarką Barbarą Kosmowską

10 listopada 2022
Spotkanie z pisarką Barbarą Kosmowską

Barbara Kosmowska, polska filolożka i pisarka, autorka książek adresowanych zarówno do dorosłych, jak i do dzieci i młodzieży, 8 listopada 2022 r. gościła w naszej szkole. Z pisarką spotkali się uczniowie klas I, II i III.

Pani Barbara urodziła się i wychowała w Bytowie, a jej powieści mają wierną rzeszę czytelników. Pierwsza powieść naszego gościa „Głodna kotka”, została wydana w 2000 roku. Wkrótce potem ukazały się kolejne publikacje pisarki: „Teren prywatny”, „Prowincja”, „Gobelin” czy „Buba”.
Za swoją twórczość pani Basia Kosmowska wielokrotnie odbierała liczne nagrody, a książka „Teren prywatny” zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie „Dziennik polskiej Bridget Jones”.

Uczniowie chętnie wysłuchali historii o książkach naszego gościa, o różnych sytuacjach życiowych, które stają się inspiracją dla jej opowiadań. Pani Barbara Kosmowska okazała się osobą niezwykle ciepłą i przyjazną, a spotkanie bardzo szybko przemieniło się w swobodną rozmowę. Pytaniom uczniów nie było końca, a kolejka po autograf była bardzo długa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w naszej galerii zdjęć

Narodowe Święto NiepodległościPoprzedni
Wybicki dla KaszubNastępny