Pierwszy Dzień Wiosny i Światowy Dzień Wody

23 marca 2022
Pierwszy Dzień Wiosny i Światowy Dzień Wody

21 marca był bardzo intensywnym dniem w naszej szkole. Obchodziliśmy w tym dniu nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale również Światowy Dzień Wody.

Uczniowie zawitali do szkoły w kwiecistych, kolorowych i niebieskich strojach. Zaraz po pierwszej lekcji, odbyły się na holu eksperymenty wodne, pod okiem pani Izabelli Kleinszmidt. Wszystkie klasy miały okazję stworzyć przepiękne tęcze w probówkach.

Kolejnym eksperymentem wodnym było wykonanie tęczy z kolorowych cukierków skittlesów, a efekty można obejrzeć w naszej fotorelacji. Nad prawidłowym przebiegiem czuwali uczniowie z klasy 7a i 7b i spisali się na medal! Zaraz po doświadczeniach, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, na którym to uczniowie ustawili się na kształtcie „fali”. Eksperymenty wodne to efekt uczestnictwa w programie #AktywniBłękitni, w którym nasza szkoła uczestniczy już trzeci rok, a koordynatorkami programu są panie Irena Jurczak i Ewa Pinkert.

Każda klasa wzięła również udział w konkursie plastycznym pt.: „Wiosna”, a w głośnym, instrumentalnym pochodzie wszyscy wyruszyli pożegnać zimową pannę Marzannę.
Aktywny dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem i rozdaniem dyplomów przez pana dyrektora Andrzeja Marmołowskiego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Dzieci dzieciomPoprzedni
Zające z filcuNastępny