Powołanie pierwszych uczniów

Również Ewangelia drugiej niedzieli zwykłej (17.01.2021), tym razem przez ewangelistę Jana, opowiada o powołaniu pierwszych uczniów. Kiedy Jan Chrzciciel ujrzał przechodzącego obok Jezusa powiedział: "Oto Baranek Boży". Wówczas dwóch jego uczniów poszło za Jezusem. Jednym z nich był Andrzej, brat Szymona Piotra. Kiedy Jezus się odwrócił, zobaczył że za Nim idą spytał ich: "Czego szukacie?". Oni odpowiedzieli Mu: "Nauczycielu - gdzie mieszkasz?". Jezus zachęcił ich, by za Nim poszli i zobaczyli. A ty? Czy ty pójdziesz za Jezusem?
Zachęcam, byś tym razem również odszukał opisywany przeze mnie fragment w Piśmie Świętym: J 1, 35-42.

Uzdrowienie BartymeuszaPoprzedni
Powołanie pierwszych ApostołówNastępny