Wraz z rozpoczęciem października na zajęciach religii przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 zostali wprowadzeni w temat modlitwy różańcowej oraz zachęceni do uhonorowania Maryi, poprzez taniec z flagami.
Dzieci w zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o Łucji, Franciszku i Hiacyncie, którym w Fatimie ukazywała się Piękna Pani. Katechetka opowiedziała dzieciom o różańcu, wyjaśniając, co to jest i dlaczego jest ważny w modlitwie. Przyniosła skrzyneczkę skarbów, w której ukryte były różańce. Dzieci miały okazję zobaczyć, dotknąć różaniec i nauczyć się, jak się go używa. Owieczka Estera pokazała dzieciom swój miękki różaniec-przytulaniec.
Dzieci aktywnie włączyły się w odmawianie modlitwy „Zdrowaś Mario”. Po modlitwie otrzymały kolorowe flagi, a katechetka pokazała proste kroki taneczne. Dzieci miały okazję zatańczyć w rytm muzyki, machając radośnie flagami, tym samym oddając chwałę Maryi w pieśni „Zawitaj Królowo, Różańca świętego”.

O Weronice dowiadujemy się z tradycji. Informacja o niej pojawiła się w IV wieku. Mówi ona o kobiecie z Jerozolimy, która wyszła na ulicę, by zobaczyć Jezusa niosącego krzyż. Wzruszona cierpieniem Jezusa, przecisnęła się przez tłum i żołnierzy, by otrzeć Mu twarz z potu i krwi.

Na katechezie w klasie 4 uczniowie odkrywali, co to znaczy być apostołem Jezusa. W tradycji chrześcijańskiej Apostołowie to dwunastu pierwszych uczniów Jezusa, Jego towarzyszów i świadków Jego życia, śmierci i zmartwychwstania.

Za kilka dni Niedziela Palmowa. Na katechezach w przedszkolu i w szkole uczniowie dowiadują się, że Jezus jest Królem wszystkich ludzi.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki