Ministerstwo Cyfryzacji oraz Naukowa i Akademicka Sieć komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy realizują przedsięwzięcie „Nowe komputery przenośne oraz tablety do dyspozycji uczniów, dofinansowany z UE o łącznej wartości 1 410 000 000,00 PLN.
W ramach powyższego przedsięwzięcia realizowana jest m.in. inwestycja „Wdrażanie inwestycji C2.1.2 Wyrównanie poziomu wyposażenia szkół w przenośne urządzenia multimedialne – inwestycje związane ze spełnieniem minimalnych standardów sprzętowych, wskaźnik C15G Nowe komputery przenośne (laptopy, laptopy przeglądarkowe i tablety) do dyspozycji uczniów”, która obejmie 6 szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Bytów tj.:
Co daje łączenie:
Celem inwestycji jest poprawa kompetencji cyfrowej uczniów i nauczycieli oraz wyrównywanie szans edukacyjnych w Polsce. Sprzęt dostarczany do szkół z KPO ma wyrównać poziom wyposażenia szkół w nowoczesny sprzęt, a tym samym zniwelować różnice w dostępie do nowoczesnych technologii. Inwestycja ma poprawić jakość edukacji w Polsce, wyposażając szkoły w nowoczesne narzędzia, które przygotują uczniów do wyzwań współczesnego świata.

W naszej szkole odbyła się kolejna lekcja realizowana w ramach programu "Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie", tym razem poświęcona jednemu z najpoważniejszych wyzwań środowiskowych współczesności - zjawisku suszy.

5 grudnia nasza szkoła zamieniła się w miejsce pełne świątecznej magii, uśmiechów i życzliwości. Od rana towarzyszyła nam wyjątkowa atmosfera, która przypomniała wszystkim, że czas oczekiwania na Boże Narodzenie jest naprawdę szczególny.

Miłośnicy rysunku i przyrody wzięli udział w konkursie plastycznym, który miał na celu ukazanie głównych oblicz wody - życia i żywiołu.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki