Wraz z majem rozpoczął się sezon wycieczek szkolnych. Uczniowie klasy 3 wybrali się ze swoją wychowawczynią p. Krystyną Zmuda-Trzebiatowską i p. Katarzyną Mrozek-Gliszczyńską do Słupska.
Wycieczka była różnorodna tematycznie. Uczniowie byli na próbie przed koncertem w Filharmonii w Słupsku. Bardzo aktywnie spędzili czas w Parku Trampolin. Po sporym wysiłku fizycznym zregenerowali siły w McDonald's. Na zakończenie z wielkim entuzjazmem wzięli udział w warsztatach ceramiki. Zajęcia były bardzo ciekawe i pobudzające wyobraźnię i kreatywność trzecioklasistów.

23 marca 2026 r. w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Wody, które w tym roku przebiegały pod hasłem „Woda i płeć”.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Bytowie, 19 marca 2026 r., odbyły się miejsko-gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W naszej szkole odbył się cykl zajęć poświęconych bezpieczeństwu podczas zimowego wypoczynku, w których uczestniczyli uczniowie klasy V oraz VIa i VIb.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki