Uczniowie SP Pomysk Wielki najlepsi w Gminie Bytów

21 kwietnia 2023
Uczniowie SP Pomysk Wielki najlepsi w Gminie Bytów

12 kwietnia w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Jego uroczystego otwarcia dokonał Andrzej Hrycyna, kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Bytowie.

W turnieju udział wzięły drużyny reprezentujące wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Bytów. Turniej rozegrany został w 2 grupach wiekowych: grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznikowo), grupa II – starsi uczniowie.

Uczestnicy turnieju rozwiązali test wiedzy ogólnej z zakresu przepisów ruchu drogowego. Musieli również wykazać się umiejętnością przejazdu rowerem na torze sprawnościowym pod okiem sędziów, a także wykonać zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Wyniki rywalizacji :

Grupa I drużynowo:

1. Szkoła Podstawowa w Pomysku Wielkim
  2. Szkoła Podstawowa nr 5 w Bytowie
  3. Szkoła Podstawowa w Niezabyszewie z filią w Rekowie

Grupa II drużynowo:

1. Szkoła Podstawowa w Pomysku Wielkim
  2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie
  3. Szkoła Podstawowa nr 5 w Bytowie

Grupa I indywidualnie:

1. Marta Pradella – SP nr 5 w Bytowie
  2. Bartosz Sandak – SP nr 5 w Bytowie
  3. Kacper Złotkowski – SP w Niezabyszewie z filią w Rekowie

Grupa II indywidualnie:

1. Jakub Borowiecki – SP w Pomysku Wielkim
  2. Natan Fornal – SP w Pomysku Wielkim
  3. Wiktor Wiktorowicz – SP nr 2 w Bytowie

Najlepsi okazali się uczniowie naszej szkoły zarówno w pierwszej, jak i w drugiej grupie wiekowej, dlatego w tym roku na eliminacjach powiatowych gminę Bytów będą reprezentowały drużyny ze Szkoły Podstawowej w Pomysku Wielkim, przygotowywane przez pana Damiana Pokładowskiego.

Etap powiatowy odbędzie się 9 maja 2023r. w Miastku. Trzymamy mocno kciuki za naszych uczniów.

Przedszkolaki sprzątały ŚwiatPoprzedni
Spektakl „Dorotka po drugiej stronie ...Następny