Uczniowie z klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do Costerina Park w Kościerzynie. Jest to miejsce, pełne zieleni i możliwości do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Poza nauką było mnóstwo śmiechu i zabawy.
Podczas wycieczki dzieciaki korzystały z wielu funkcji parku, takich jak park linowy, plac zabaw, golf, czy parki edukacyjne. Dużo radości wzbudziły zabawy w labiryncie dyniowym.
Dzięki tej wycieczce uczniowie mogli nie tylko świetnie się uczyć i bawić, ale także zintegrować w swoich grupach klasowych. To była doskonała okazja do rozpoczęcia przygód w nowym roku szkolnym.

W ramach ogólnopolskiego programu Aktywni Błękitni w naszej szkole ostatnio odbyły się trzy wydarzenia:konkurs plastyczny dla klas II -IV "Wodny świat wyobraźni", konkurs plastyczny dla klas starszych "Woda i emocje" oraz obejrzenie finału turnieju debat oksfordzkich pt. "Woda w centrum debaty".

Do naszego przedszkola przybyła niezwykła gość – przepiękna Pani Jesień. Ubrana w kolorowe, jesienne szaty i wianek z liści na głowie, przyniosła ze sobą kosz pełen jesiennych skarbów oraz słodki poczęstunek dla dzieci.

We wtorek, 4 ltuego 2025 r., w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy dla uczniów klas 4-8! Korytarz szkolny zamienił się w prawdziwą salę balową, pełną kolorowych dekoracji, migoczących świateł i fantastycznej muzyki.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki