Wycieczka do Muzeum w Klukach

16 maja 2024
Wycieczka do Muzeum w Klukach

Po raz kolejny uczniowie klas V, VI oraz VII, uczący się języka kaszubskiego, wybrali się na wycieczkę edukacyjną. Tym razem udali się do Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach i przy okazji do Multikina w Słupsku.

Liczna grupa naszych uczniów została podzielona na dwie grupy. Kiedy pierwsza grupa w Muzeum w Klukach brała udział w warsztatach pieczenia chleba, gotowania zupy, robienia masła i pysznego deseru w postaci wafli, druga w tym czasie poznawała dawne tradycyjne i zwyczaje wsi Słowińskiej. Dzieci budowały ścianę domu ze słomy i gliny, robili pranie na tarze w bali, łowili ryby, a dla zacieśnienia więzi i budowania relacji integrowali się przeciągając linę.

Po wspólnym posiłku, bogatsi o nowe doświadczenia, nową wiedzę i poznaną kulturę, wszyscy udali się do Multikina w Słupsku na seans filmowy. Wszyscy pełni pozytywnych emocji wrócili do domów.

Wycieczkę, która odbyła się 11 maja 2024 r., zorganizowała p. Renata Labuda.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki w naszej galeii zdjęć - kliknij tutaj.

Dzień Rodziny 2024Poprzedni
Powiatowy Turniej BRD 2024Następny