
Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim uczestniczyły w lekcji bibliotecznej w szkolnej bibliotece. Pani Gosia zapoznała ich z tematem spotkania, opowiedziała dzieciom o tym magicznym miejscu.
Maluchy z wielkim zainteresowaniem oglądały książki znajdujące się na półkach, ale w szczególności zainteresował ich dział dla najmłodszych.
Wizyta w bibliotece szkolnej była dla przedszkolaków ciekawym doświadczeniem. Poszerzyli oni swoje wiadomości o pracy bibliotekarza oraz poznali wartości książek i zalety czytania.
Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały pani Gosi za wprowadzenie ich w magiczny świat książek.

Zakończono realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021–2025 uchwalonego przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Dzięki dofinansowaniu w ramach programu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2012-2025 nasza biblioteka wzbogaciła się o pozycje bibliograficzne.

Zestawienie bibliograficzne dotyczące "Problemów wychowawczych dzieci" przygotowane przez panie z Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Słupsku – Filia w Bytowie.
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Pomysku Wielkim
ul. Gdańska 33, 77-121 Pomysk Wielki