szkola_pomysk@wp.pl

Dzień Ziemi

17 kwietnia 2023
 Dzień Ziemi

Dzień Ziemi w tym roku przypada na 22 kwietnia 2023 r. Chcemy również zadbać o naszą Ziemię, dlatego w piątek 21 kwietnia w naszej szkole przyłączymy się do tej akcji. W ten dzień wszyscy ubieramy się na zielono, brązowo lub niebiesko.

Harmonogram dnia:

1. Sprzątanie okolicy – rękawiczki i worki do pobrania w sekretariacie szkoły:

• Przedszkole – teren dookoła szkoły i przedszkola
    • klasy I - III – duże boisko i nasz lasek
    • klasa IV – droga wzdłuż dużego boiska
    • klasa V – teren przed szkołą i przystanek
    • klasa VI – polna droga wzdłuż głównej ulicy (przy stawie – koło domu P. Tereni)
    • klasa VIII a – Pomysk Wielki lewą stroną do byłego PGR-u
    • klasa VIII b – Pomysk Wielki prawą stroną do cmentarza
      Ze sprzątania okolicy należy przynieść p. Izie Skarby Ziemi. A cóż to takiego?
      (oczywiście te co da się przynieść – oprócz żywych stworzeń)

2. Na pierwszej, drugiej i trzeciej przerwie międzylekcyjnej można poukładać puzzle i skorzystać z gogli VR
    (można przeżyć wybuch wulkanu lub przejście tornada, przepłynąć się statkiem Krzysztofa Kolumba lub z bliska zaprzyjaźnić się z dinozaurami)
  3. Chodź pomaluj mój świat …
    Na przerwach można również na bardzo długim arkuszu papieru przedstawić swoje pomysły na ochronę naszej Ziemi – należy zabrać ze sobą kredki i mazaki. Będzie również można pokolorować naszą Ziemię widzianą z kosmosu – na tabletach.

Link do prezentacji

Odpowiedzialni: p. Iza i uczniowie klasy 4