Laureatki konkursu recytatorskiego

6 maja 2022
Laureatki konkursu recytatorskiego

Milena Majkowska i Magdalena Kręczkowska z klasy V zwyciężyły w eliminacjach gminnych 51 Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô mowa”. Konkurs odbył się 6 maja 2022 r. w Bytowskim Centrum Kultury .

Dziewczyny zaprezentowały utwory: „Ojczëzna” Janusza Rómpsczio, „Bożô stopka” Janusza Mamelskiego, „Malinczi plachc” Alojzgo Nôdżla i „ Trzë ukôzczi” Aleksandra Majkowsczégo.

Swoim występem zdobyły serce komisji, która postanowiła przyznać im dwa I miejsca, tym samym Milena i Magda zakwalifikowały się do etapu powiatowego, który odbędzie się 17 maja w Gołczewie. Uczniów do konkursu przygotowała pani Renata Labuda. Gratulujemy!

Wśród najlepszych w województwiePoprzedni
Awans dla naszych uczniów w BRDNastępny